Omegle DNS Değiştirme

Omegle yasaklı siteler listesinde yer aldığı için omegle orjinal sitesine giriş yapabilmemiz için dns ayarlarını değiştirmemiz gerekmektedir aksi takdirde omegle chat sayfasına giriş yapamayız, şimdi dns ayarlarını nasıl değiştireceğimizi anlatacağız.

Sırasıyla Denetim Masası\Ağ ve Internet\Ağ ve Paylaşım Merkezi

kısmına giriyor daha sonra Yere Ağ Bağlantısı kısmına tıklıyoruz ve TCP/IP4 kısmına giriyoruz açılan pencerede aşağıdaki DNS adreslerini kullan sekmesini işaretliyoruz ve aşağıda verdiğimiz dns listesinden herhangi birini yazarak omegle chat sayfasına bağlanabilirsiniz ve ayrıca diğer tüm yasaklı sitelere giriş yapabilirsiniz.

DNS 1

8.8.8.8

8.8.4.4

DNS 2 

77.88.8.8
77.88.8.1

DNS 3

77.88.8.8
77.88.8.1

Kameralı Chat Yaparken Sahte Video Koyma

Kameralı chat odalarında görüntülü chat yaparken bir çok kişinin merak ettiği konu nasıl sahte video koyabilirim sorusudur. Sahte video koyabilmek için ilk olarak bir video dosyasına ihtiyacımız vardır, bunun için youtube de bir video bularak indirebiliriz. Youtube de bulduğunuz video indirdikten sonra video yayınlayabilmemiz için splitcam programına ihtiyacımız vardır.

SPLİTCAM PROGRAMINI İNDİR

Programı indirip kurduktan sonra indirdiğimiz video splitcam programında açıyoruz daha sonra kameralı chat odalarına bağlanıp kendi götüntümüz altında yer alan kamera ayarı kısmından splitcamı seçerek görüntümüzü karşı tarafa gönderiyoruz. Böylece fake video ile karşı tarafı yanıltmış oluyoruz.

Ometv

Ometv omegle alternatifi görüntülü sohbet sitesidir. Ome tv omegle sitesinin yasaklanmasının ardından oldukça popüler olmuş paylaşım kodu sayesinde bir çok web sitesinin favori rastgele sohbet sitesi olmuştur, her geçen gün kullanıcı sayısını artıran ome tv görüntülü sohbet sistemi olmuştur. Ome tv kendi sistemini televizyona benzetmiş ve kanal değiştirme mantığını var sayarak bu yönde kendini geliştirmiştir. Ome tv sistemini kulanan binlerce türk kullanıcı vardır ayrıca sistem içerisinde dünyanın tüm bölgelerinden kullanıcılar yer almaktadır bunların çoğunluğunu Rusya. İngiltere, Fransa, Almanya, İtalya ve Türkiye`den giren online kullanıcılar oluşturmaktadır.

Ome tv ilk çıktığı günden bu yane ücretsizdir ayrıca üye olmanıza gerak yoktur sistemin start yani başlat sekmesine tıkladıktan sonra kullanmaya hemen başlayabilirsiniz. Ometv sisteminin her chat sitesinin olduğu gibi kuralları vardır bu kurallara uyduğunuz süre zarfında sitede online sohbet etmenizin bir sakıncası yoktur.

Ome tv kuralları;

  • Kullanıcılara küfür etmek yasaktır.
  • Cinsel içerikli görüntüler sergilemek.
  • Din ve ırk gibi kültürel yapılara sataşmak

belli başlı kurallarıdır.

Ome tv ye bağlanabilmeniz için bilgisayarınızda flash player kurulu olmalıdır ayrıca son zamanlara choreme ve internet explorer sistemlerinde flash uygulamalara engelleme çıkmaktadır bunu aşmak için çıkar uyarıya izin vermeniz gerekmektedir. Flash uygulamasına izin verdikten sonra sorunsuz olarak ometv sistemine bağlanabilirsiniz.Ayrıca görüntülü ve sesli sohbet edebilmeniz için kamera ve mikrofona ihtiyacınız vardır kameranız yoksa belli bir kullanıcı sayısından sonra sistem sizi offline yapıp baştan başlatacaktır bu sorunu aşmak için split cam kurup sahte video ile sisteme sorunsuz bağlanabilirsiniz.

Odalar güncellenmektedir en kısa zaman eklenecektir.

Chatrandom

Online kameralı chat sayfasıdır. Chatrandom artık herkes tarafından kullanılan kameralı online chat sistemidir cep telefonları tarafından bile kullanılan chatrandom görüntülü chat hayatımızın her anına girdi mobil kullanıcılar günlük hayatında çalışırken bile canı sıkıldığında hemen cep telefonları ile chat sistemine bağlanabilmektedir.

Omegle

Omegle chat, türkçe hizmet veren kameralı chat sayfasıdır. Omegle chat ile kamerali, sesli sohbeti türkçe olarak yapabilirsiniz. Omegle ücretsiz ve üyeliksizdir. Omegle chat sisteminde kurallar dahilinde chat yapılmaktadır karşınızdaki kullanıcıya küfür, hakaret gibi davranışlarda bulunursanız kanaldan atılabilirsiniz.

Omegle sisteminde ülkeler seçerek istediğiniz ülkenin kullanıcıları ile chat yapabilirsiniz. Örneğin Rusya kısmını seçerseniz sadece Rus kullanıcılarla chat yapabilirsiniz, listede bir çok ülke bulunmaktadır. ( Rusya, ıngiltere, Fransa, Türkiye, ıtalya, Irak, Azerbeycan, ıspanya, Yunanistan, Ukranya, Gürcistan, ısviçre, Hollanda, Romanya, Almanya, Bulgaristan, Belçika ve daha yüzlercesi ) Omegle kullanıcılarına +18 yaş sınırlaması vardır 18 yaşından küçükseniz sitede chat yapmanız uygun değildir.

Omegle nedir ve nasıl kullanılır. Giriş için başlat tuşuna basmanız yeterlidir, kullanıcı değiştirmek için ileri tuşuna basabilirsiniz. Omegle kameralı, sesli ve yazılı chat sistemidir. Omegle alternatifleri arasında yer alan sitemizde sürekli güncellenen chat sitelerine ulaşabilirsiniz.

Omegle ile hemen sınırsız chat yapmaya başlayın başlat demeniz yeterli olacaktır.